قرارداد کار آزمایشی

تعریف

همانطور که از نام این قرارداد پیداست، کار آزمایشی مدتی است که کارفرما و کارگر به بررسی شرایط کار می پردازند، مطابق ماده ۱۱ قانون کار دوره کار آزمایشی توافقی بوده و الزامی در آن نیست ، در طول این مدت کارفرما ملزم به پرداخت دستمزده می باشد و هم چنین با توجه به تبصره این ماده مدت کار آزمایشی حداکثر سه ماه می باشد.

انواع قرارداد آزمایشی

قرارداد کار آزمایشی میتواند به صورت یک قرارداد مستقل و خارج از قرارداد اصلی ما بین کارفرما و کارگر باشد یا به صورت بخشی از قرارداد کار به توافق برسند؛ لازم به ذکر است که شرایط و اعتبار این دو قرارداد هیچ تفاوتی ندارند و هردو مشمول قانون کار می باشند.

تصویر دو فرد در حال امضای قرارداد است  است که در گوشه سمت راست تصویر عبارت "آپلا مرجع خدمات حقوقی "نوشته شده است
contracts

نکات این قرارداد ذیل قانون کار

نکته بسیار مهم این است که تعهدات کارفرما و هم چنین کارگر تفاوتی با قرارداد کار نمیکند برای مثال کارگر در مدت قرارداد آزمایشی نیز باید بیمه باشد و اگر بیمه صورت نگیرد  این قرارداد مخالف با قانون کار بوده و باطل است؛ همینطور، تمام حداقل های مندرج در قانون کار باید رعایت شود و توافق بر دستمزد کمتر خلاف قانون بوده و موجب بطلان قرارداد می گردد.

شرایط فسخ

فسخ از سوی کارفرما، کارفرما در صورت تشخیص عدم کارایی کارگر در مدت قرارداد آزمایشی میتواند با پرداخت دستمزد، کارگر را اخراج کند، اما باید توجه داشته باشد که مطابق قانون کار مکلف به پرداخت دستمزد تمام مدت قرارداد آزمایشی می باشد، برای مثال اگر پس از یک هفته کارگر را اخراج کند موظف به پرداخت حقوق سه ماه می باشد. این شرط موجب میشود که کارگر امنیت شغلی داشته و کارفرما اورا بدون عذر موجه اخراج نمیکند.

اما اگر فسخ از سوی کارگر صورت گیرد ، کارگر تنها مستحق گرفتن دستمزد به اندازه مدت زمانی است که کار را انجام داده حتی اگر چند روز باشد، با وجود این شرط امکان ادعا کارگر مبنی بر دستمزد بیش از میزان کار خود از بین میرود.

تفاوت قرارداد کار آزمایشی و موقت

باید میان این دو موضوع تفاوت قایل شد، زیرا در قرارداد کار موقت تاریخ شروع و پایان قرارداد مشخص می باشد و محدود به زمان میباشد، هم چنین این نوع قرارداد در کارهایی استفاده میشود که جنبه مستمر ندارد مثل کار در خصوص یک پروژه خاص.

اما همانطور که در بالا توضیح داده شد ، قرارداد کار آزمایشی به منظور بررسی شرایط کار توسط کارگر و کارفرما صورت میگیرد و شرایط این قرارداد به صورت توافقی می باشد. در نهایت باید گفت که قرارداد کار آزمایشی موجب تسهیل شرایط کارگر شده و هم چنین موحب میشود کارفرما انتخاب دقیقی نسبت به کادر اجرایی خود داشته باشد.

.

.

.

.

.

امیدوارم این مطلب براتون مفید باشه  

اگه تو مسائل حقوقی نیاز به کمک داشتی رو ما حساب کن

برای مطلع شدن از انتشار سایر مقالات، در خبرنامه عضو شوید :


دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره آپلا

درباره آپلا

آپلا اولین مرجع حقوقی مختص مسائل حقوقی کسب و کارهای نوپا و تجارت الکترونیک است. خدمات آپلا شامل تنظیم قرارداد، بررسی قرارداد، مشاوره حقوقی و امور دادرسی است. تیم ما از چند تن از دانشجویان حقوق دانشگاه تهران و منتور کسب و کارهای نوپا تشکیل شده است. همچنین، وکلای دادگستری حاذقی نیز آپلا را در مسیر هموارسازی مسائل حقوقی کسب و کارهای نوپا، همراهی می کنند.

شبکه‌های اجتماعی

پست‌های اخیر