علامت تجاری ۲

در مقاله یپیشین توضیحات اولیه و برخی از حقوق علامت تجاری پرداختیم و در این مقاله به ادامه ی این موضوع میپردازیم.

مندرجات گواهی ثبت علامت

۱-مشخصات مالک علامت با آدرس

۲-اجزای علامت تجاری

۳-کالا خدمات

۴-طبقه بندی بین المللی بر اساس کنوانسیون NICE

۵-نمونه ای از علامت با تاریخ ثبت اظهارنامه و مدت اعتبار

۶-امضای رئیس اداره ثبت علایم

پس از انتشار گواهی ثبت علامت، اشخاص ذینفع ، بدون محدودیت قانونی می توانند نسبت به آن علامت در دادگاه عمومی اعتراض نمایند، اعتبار گواهینامه ثبت علامت ۱۰ سال از تاریخ ثبت اظهارنامه بوده و قابل تمدید می باشد و ۶ ماه ارفاق رای دارنده علامت دارد.

تصویر یک شرکت و تعیین برند  است که در گوشه سمت راست تصویر عبارت "آپلا مرجع خدمات حقوقی "نوشته شده است
trademark

اعتراض به علامت تجاری

این نکته لازم به ذکر است که هرگاه پس از انتشار اظهارنامه ، شخص ثالثی نسبت به آن اعتراض داشته باشد می تواند ظرف یک ماه از تاریخ انتشار ، اعتراض خود را به اداره ثبت علایم تجاری تسلیم نماید. اداره ثبت علایم ، اعتراض ثالث را به شخص متقاضی ثبت علامت ارسال می کند و متقاضی ظرف ۲۰ روز مهلت خواهد داشت که نسبت به اعتراض پاسخ دهد و اگر در ظرف اینن مهلت پاسخی داده نشود از نظر تداره ثبت علامت، به منزله تسلیم به اعتراض تلقی شده و اعتراض نامه کان لم یکن تلقی میگردد ولی در صورت پاسخ به اعتراض و عدم تلسیم شدن به اعتراض ثالث، پرونده به کمیسیون ماده ۱۷۰ آیین نامه قانون ثبت علایم ارجاع داده خواهد شد و تصمیم آن کمیسیون بعنوان تصمیم اداره ثبت علامت محسوب خواهد شد.

بعد از تصمیم کمیسیون ماده ۱۷۰ طرفین پرونده میتوانند ازتاریخ ابلاغ رای کمیسیون تا ۲ ماه به دادگاه عمومی ویژه علایم تجاری در تهران دادخواست لازم تسلیم نمایند تصمیم دادگاه مطابق قانون آیین دادرسی مدنی قابل اعتراض و تجدید نظرخواهی است؛ پس از طی این مراحل در صورت قانونی بودن تقاضای ثبت علامت و اظهارنامه ، اداره ثبت علائم گواهینامه ثبت علامت صادر کرده و آنرا در در روزنامه رسمی منتشر خواهد کرد.

آثار ثبت علامت تجاری

۱-برخورداری مالک یا صاحب علامت از حق استفاده انحصاری از علامت تجاری ، به نوعی گواهی ثبت مانند سند مالکیت برای علامت تجاری میباشد و از آن برای تولید، عرضه، صادارات، واردات محصولات صاحب علامت تجاری می باشد؛ هر نوع تغییری در علامت تجاری نیز باید تشریفات ثبت و آگهی علامت را طی کند برای مثال اگر شرکت یا شخصی بخواهد علامت تجاری خود را در طبقه دیگری نیز ثبت نماید باید تشریفات را انجام دهد.

۲- اجازه بهره برداری به اشخاص دیگر، این اجازه در صورتی دارای آثار حقوقی است که در قالب یک قرارداد باشد و در اداره ثبت علایم به ثبت رسیده باشد و منشر گردیده باشد؛ مفاد این قرارداد محرمانه خواهد بود و به صورت خلاصه منتشر میگردد

۳- از دیگر آثار ثبت این است که ، میتوان افرادی که به حقوق مالک علامت تجاوز کرده یا از آن استفاده میکنند را پیگرد قانونی کرد.

.

.

.

امیدوارم این مطلب براتون مفید باشه  

اگه تو مسائل حقوقی نیاز به کمک داشتی رو ما حساب کن

برای مطلع شدن از انتشار سایر مقالات، در خبرنامه عضو شوید :


دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره آپلا

درباره آپلا

آپلا اولین مرجع حقوقی مختص مسائل حقوقی کسب و کارهای نوپا و تجارت الکترونیک است. خدمات آپلا شامل تنظیم قرارداد، بررسی قرارداد، مشاوره حقوقی و امور دادرسی است. تیم ما از چند تن از دانشجویان حقوق دانشگاه تهران و منتور کسب و کارهای نوپا تشکیل شده است. همچنین، وکلای دادگستری حاذقی نیز آپلا را در مسیر هموارسازی مسائل حقوقی کسب و کارهای نوپا، همراهی می کنند.

شبکه‌های اجتماعی