شکایت از کارفرما توسط کارگر

مقدمه

در مقاله های قبل با مفهوم قرارداد کار و همینطور با اینکه کارگر و کارفرما به چه کسی اطلاق میشود ، آشنا شدیم؛ در مقاله امروز موضوعی را بررسی میکنیم که شاید خیلی از کارگران با آن موجه شده باشند ، موضوع شکایت کارگر از کارفرما به جهت عدم انعقاد قرارداد کار یا به علت عدم بیمه کارگر.

با توجه به اینکه از دیدگاه منطق حقوقی، قوانین کار از قوانین آمره بوده( منظور از آمره بودن به این معناست که توافق بر خلاف قوانین مصرحه در قانون بلا اثر و باطل است) و تکمیلی نمیباشد؛ بنابراین هرگاه کارفرما برخی از حقوق کارگر را بر هر جهت ضایع نماید و یا قصد بهره کشی از کارگر را داشته باشد ، کارگر میتواند با داشتن مدارک مورد نیاز به اداره کار مراجعه کرده و از کارفرما خود شکایت نماید.

تصویر یک فرد در حال امضای قرارداد  است که در گوشه سمت راست تصویر عبارت "آپلا مرجع خدمات حقوقی "نوشته شده است
contracts

موارد شکایت از کارفرما

شکایت بابت عدم پرداخت حق بیمه

یکی از مهم ترین حقوق کارگر، بیمه وی است که کار فرمامکلف است مطابق ماده ۱۴۸ قانون کار و ماده ۴ قانون بیمه تامین اجتماعی کارگر خود را بیمه نماید؛ در صورت تعلل کارفرما در خصوص پرداخت حق بیمه کارگر میتواند از کارفرما شکایت نماید.

لازم به ذکر است که با توجه به مواد ۳۵ و ۳۹ قاون بیمه تامین اجتماعی و هم چنین منطوق رای شماره ۲۹۹ هییت عمومی دیوان عدالت اداری، کارگران خود به خود بیمه میشوند و از مزایای مطروحه در قانون تامین اجتماعی بهرمند میشوند، پس موضوع مورد شکایت از کارفرما عدم پرداخت حق بیمه کارگر بوده که کارفرما باید به صورت ماهانه آن را پرداخت نماید؛ کارفرما خاطی مطابق ماده۱۴۸ قانون کار در صورت بیمه ننمودن کارگر با توجه به شرایط کار ، به پرداخت جریمه نقدی معادل دو تا ده برابر حق بیمه محکوم میشود.

شکایت در خصوص عدم پرداخت حقوق و دستمزد

ویژه ترین حق از حقوق کارگران ، دستمزد وی میباشد، که با توجه به شرایط کاری کارگران امروزخ بسیار مورد تضییع قرار میگیرد؛ حداقل حقوق کارگر باید مطابق با سبد معیشتی واقعی جامعه تنظیم شود، در غیر این صورت با توجه به شرایط شکایت کارگر از کارفرما، کارگر می‌تواند شکایت کند.

مطابق ماده ۴۱ قانون کار، حقوق و دستمزدها باید با توجه به سبد معیشت خانواده و نرخ تورمی که توسط بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تعیین می‌شود، به گونه‌ای باشد تا حداقل نیازهای کارمندان و کارکنان را پوشش دهد؛ این نکته لازم به ذکر است که طبق لایحه بودجه سال ۱۳۹۹، افزایش حقوق و دستمزد کارگران ۱۵ درصد در نظر گرفته شده است.

هم چنین کارفرما موظف به پرداخت تمام موارد دریافتی کارگر در ماده ۳۴ قانون کار میباشد ، به این موارد حق السعی گفته میشود.

در نهایت در صورت عدم پرداخت دستمزد و حقوق کارگر توسط کارفرما و همینطورعدم رعایت حداقل  میزان حقوق پرداختی به کارگر مشخص شده توسط شورای عالی کار که سالانه مشخص می‌گردد ،کارفرما موظف به پرداخت مابه التفاوت مزد پرداخت شده خواهد بود و کارگر میتواند از کارفرما به اداره کار شکایت کند.

.

.

.

امیدوارم این مطلب براتون مفید باشه  

اگه تو مسائل حقوقی نیاز به کمک داشتی رو ما حساب کن

برای مطلع شدن از انتشار سایر مقالات، در خبرنامه عضو شوید :


دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره آپلا

درباره آپلا

آپلا اولین مرجع حقوقی مختص مسائل حقوقی کسب و کارهای نوپا و تجارت الکترونیک است. خدمات آپلا شامل تنظیم قرارداد، بررسی قرارداد، مشاوره حقوقی و امور دادرسی است. تیم ما از چند تن از دانشجویان حقوق دانشگاه تهران و منتور کسب و کارهای نوپا تشکیل شده است. همچنین، وکلای دادگستری حاذقی نیز آپلا را در مسیر هموارسازی مسائل حقوقی کسب و کارهای نوپا، همراهی می کنند.

شبکه‌های اجتماعی

پست‌های اخیر