شرایط عدم رقابت در قرارداد کار

توافق عدم رقابت در قرارداد کار یکی از پیمان های مرسوم و حائز اهمیت است . این قرارداد باعث تقویت رابطه‌ی بین کارمند و کارفرما میشود و باعث ایجاد اعتماد و ایجاد یک رابطه ی امن بین طرفین میشود . یکی از راه ها برای رشد یک شرکت یا سازمان ایجاد یک فضای امن و خارج از هرگونه حس رقابت بین کارمندان و کارفرماست .

برای ایجاد این فضا نیازمند ذکر توافق عدم رقابت در قرارداد کاری است .

تصویر دو فرد در حال رقابت است  است که در گوشه سمت راست تصویر عبارت "آپلا مرجع خدمات حقوقی "نوشته شده است
Employment contract

توافق عدم رقابت چیست؟

گاهی وقتا برای صاحبان کسب و کار ها پیش آمده که در شرکت یا سازمانشان یک سری اطلاعات محرمانه و سری دارند و نیاز به کارمندانی دارند که این اطلاعات را محفوظ نگه داشت و در اختیار رقیبان نگذارند یا حتی به سود خود و اطرافیانش از این اطلاعات استفاده نکنند .

برای مثال:

یک پشتیبان سایت در یک شرکت ممکن است با دسترسی هایی که دارد مشتریانی که در حال خرید یا انتخاب سفارش خود هستند را از دامنه ی سایت خارج کرده و خودش شخصا با این افراد وارد مذاکره شود و از پیشینه و اعتبار سایت شرکت سو استفاده می کند .

در واقع در این قرارداد تعهد داده میشود که با شخص ثالثی که رغیب شرکت محل کاریش محسوب میشود در آینده همکاری نکند و وارد هیچ گونه مذاکره ای نشود. در حقوق قراردادها ممکن است به سه شیوه‌ی “شرط ضمن عقد، عقد خارج لازم و شرط بنایی” مورد توافق طرفین قرارداد برسد.

به عبارتی :

هر یک از کارکنان زمان استخدام در یک شرکت آموزش هایی را میبینند و منابعی در اختیارشان قرارمیگیرد تا در آن موقعیت شغلی مستقر شوند و طبیعی است که کارفرما نگران این باشد که روزی کارمندش همه ی این اطلاعات ،تجربیات و رمز و راز های محرمانه ی شرکتش را در اختیار رغیب قرارداده و باعث ایجاد خسارت شود و نیاز دارد در اثر گرفتن یک تعهد تضمینی وجود داشته باشد که تمام  دانش ، تجربیات و اطلاعاتی که در اختیار او قرارداده شده در مسیر رشد همان شرکت مصرف شود نه جای دیگر.

در این موقعیت ها و موارد، نیاز به توافق عدم رقابت است اما این به این معنا نیست که کارکنانتان را از همه چیز بدون در نظر گرفتن شرایط و ضوابط منع کنید بلکه در صورتی این بند در قرارداد قابل قبول است که  همه ی موارد با دقت بررسی شده باشد که این قوانین و شرایط مذکور در (مواد ۲۱۵ و ۳۴۸ قانون مدنی) ذکر شده است .

در صورت نیاز به کمک و مشورت مشاورین مجرب آپلا درکنار شما خواهند بود و در این مسیر به شما کمک خواهند  کرد

.

.

.

.

.

امیدوارم این مطلب براتون مفید باشه  

اگه تو مسائل حقوقی نیاز به کمک داشتی رو ما حساب کن

برای مطلع شدن از انتشار سایر مقالات، در خبرنامه عضو شوید :


دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره آپلا

درباره آپلا

آپلا اولین مرجع حقوقی مختص مسائل حقوقی کسب و کارهای نوپا و تجارت الکترونیک است. خدمات آپلا شامل تنظیم قرارداد، بررسی قرارداد، مشاوره حقوقی و امور دادرسی است. تیم ما از چند تن از دانشجویان حقوق دانشگاه تهران و منتور کسب و کارهای نوپا تشکیل شده است. همچنین، وکلای دادگستری حاذقی نیز آپلا را در مسیر هموارسازی مسائل حقوقی کسب و کارهای نوپا، همراهی می کنند.

شبکه‌های اجتماعی

پست‌های اخیر