اعطای سهام تشویقی به کارکنان

مدیر هر شرکت و سازمانی به فکر رشد و پیشرفت آن شرکت است تلاش بیشتر همه ی اعضای شرکت و حرکت در یک سمت مهمترین راه برای رسیدن به این پیشرفت است .  ایجاد روحیه در کارکنان برای فعالیت بیش از پیش آنها که  سبب طرقی شرکت می شود نیازمند پیاده سازی روش ها و حرکت هایی برای این منظور است .از قدیم مدیران شرکت ها با دادن پاداش های گوناگون باعث ایجاد انگیزه در کارکنانشان میشدند و  بازخورد مثبت این کار را همیشه در شرکت خود میدیدند برای همین منظور راه های زیادی وجود دارد از دادن پاداش تا مرخصی و…  .

این موضوع آشکار است که وقتی کارمندی از فروش محصول یا سودهای مختلف شرکت سودی ببرد همیشه در تلاش خواهد بود تا با سود دهی شرکت باعث افزایش سود خود شود .

تصویر چند فرد در حال گفتگو است  است که در گوشه سمت راست تصویر عبارت "آپلا مرجع خدمات حقوقی "نوشته شده است
Incentive stock

چند سهامی که میتوان با اعطای آن به کارکنان باعث ایجاد انگیزه در آنها شویم :

سهام کمکی (stock grant) :  در این نوع سهام  معمولا کارفرمایان به عنوان جبران یا پاداش برای کارمندان ارائه میدهند  و کارمندان  میتوانند آن را با قیمت روز بازار در اختیار داشته باشند ، این نوع از سهام در استارتاپ ها رایج است.

سهام ضمانتی (stock warrant) : در این نوع سهام کارفرما به کارمند این امکان را میدهد قسمتی از دارایی خود شرکت را بخرد.

یکی از راه ها برای شریک شدن کارمند در فروش های شرکت اعطای سهام تشویقی به کارکنان است

به همین سبب امروز در این مقاله به این نوع سهام  که از تاثیرگذارترین راه ها برای ایجاد انگیزه در کارکنان است را به شما معرفی میکنیم :

سهام تشویقی چیست ؟

سهام تشویقی پیشنهادی از سوی مدیر  شرکت است که به کارمندان این اجازه را  می دهد که مقداری از پیش تعیین شده را از سهام شرکت را با قیمتی مشخص در زمانی معین خریداری کند.

خرید سهام تشویقی به معنای در اختیار داشتن کامل  آن نیست، ممکن است شما با ورود به یک شرکت یا  سازمان پیشنهاد سهام تشویقی را دریافت کنید و یا ممکن است در طی زمان کار این پیشنهاد به شما شود در صورت موافقت شما ، قراردادی تحت عنوان قرارداد دریافت سهام تشویقی تنظیم و با شما بسته می شود و در طی زمانی که به آن وستینگ میگویند  این سهم به تدریج به شما تعلق می ‌گیرد و پس از رسیدن زمان تعیین شده  شما می‌ توانید سهامتان را به دو شکل در اختیار گرفتن تمام سهام یا فروش آن از سهامتان بهره مند شوید .

از مزایای این سهام میتوان به افزایش  وفاداری افراد به شرکت و افزایش انگیزه و تلاش های فراوان در راستای رشد و پیشرفت شرکت اشاره کرد .

.

.

.

امیدوارم این مطلب براتون مفید باشه  

اگه تو مسائل حقوقی نیاز به کمک داشتی رو ما حساب کن

برای مطلع شدن از انتشار سایر مقالات، در خبرنامه عضو شوید :


دیدگاه خود را بنویسید:

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.

فوتر سایت

سایدبار کشویی

درباره آپلا

درباره آپلا

آپلا اولین مرجع حقوقی مختص مسائل حقوقی کسب و کارهای نوپا و تجارت الکترونیک است. خدمات آپلا شامل تنظیم قرارداد، بررسی قرارداد، مشاوره حقوقی و امور دادرسی است. تیم ما از چند تن از دانشجویان حقوق دانشگاه تهران و منتور کسب و کارهای نوپا تشکیل شده است. همچنین، وکلای دادگستری حاذقی نیز آپلا را در مسیر هموارسازی مسائل حقوقی کسب و کارهای نوپا، همراهی می کنند.

شبکه‌های اجتماعی